Aktualności


O kartach

OD AUTORÓW

Jaka jest nasza intencja?

W DNA kart jest ukryta głęboka intencja. Chcemy, by pomogły Ci one otworzyć zamknięte dotąd drzwi i znaleźć nowe odpowiedzi w Twoim życiu. Nad kartami pracowaliśmy przez dwa lata, cały czas ulepszając ich formułę oraz pozwalając im dojrzeć, aby finalnie mogły przyjąć obecną postać.

Przykładamy dużą wagę do wszystkich detali. Każdą kartę zaprojektowaliśmy oddzielnie z intencją zawartą w pytaniu. Widniejący na niej geometryczny symbol nawiązuje do konkretnego pytania z talii i może przemawiać do nas w sposób, który rozumie nasza głębsza jaźń.

Naszym celem jest inspirowanie, wspieranie samorozwoju, rozbudzenie ciekawości właściwej dziecku, które pyta, oraz budowanie świadomych relacji opartych na szczerości, otwartości i uważności wobec drugiego człowieka. Niech ta gra Ci służy i przynosi rozwój. Pamiętaj ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia.

Proces właśnie się rozpoczyna.

ZAMÓW KARTY
ŚWIĘTA GEOMETRIA

Co oznaczają symbole na kartach?

Każda z 78 kart posiada swój własny, unikatowy symbol, który zaprojektowaliśmy z intencją danego pytania i który jest jego wizualnym przejawem. Wszystkie ilustracje bazują na Świętej Geometrii.

Korzenie Świętej Geometrii sięgają starożytnych czasów. Od wieków stanowiła ona pomost pomiędzy tym, co duchowe i materialne, widzialne i niewidzialne, skończone i nieskończone. Nasze ciała, otaczająca nas natura, zwierzęta, planety i galaktyki są zbudowane z wciąż powtarzających się wzorów geometrycznych. Każdy wzór zaczyna się od okręgu i to z niego rodzą się coraz bardziej skomplikowane formy. Jeśli dobrze wyostrzymy nasze zmysły, możemy dostrzec, że niektóre z wzorów Świętej Geometrii występują w otaczającym nas świecie: w konstrukcji pszczelego ula, kwiecie lilii, płatkach śniegu, muszl, czy też w budowie fal lasera oraz ruchu planet po orbicie.

Pomysł na wykorzystanie elementów Świętej Geometrii w naszych kartach pojawił się podczas spaceru i w trakcie kontemplacji otaczającej nas rzeczywistości. Poczuliśmy, że takie ilustracje będą stanowić najlepszą reprezentację pytań i nie rozproszą przy tym odbiorcy.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ

Jakie są zasady?

1. Nie ma złych odpowiedzi i każdy może odpowiadać inaczej oraz w inny sposób interpretować pytanie. Co więcej – to samo pytanie może brzmieć dla Ciebie zupełnie inaczej w różnych dniach.

2. Każdy nowy dzień przynosi nowe odpowiedzi. Nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że znasz na pamięć wszystkie pytania, to daj sobie szansę na aktualizowanie obrazu siebie i zobacz, czy naprawdę myślisz cały czas podobnie, a może coś się w Tobie zmieniło.

3. Jedyną osobą, która ma prawo głosu jest osoba, która trzyma kartę. Słuchaj jej z uważnością, empatią i poświęć pełną uwagę temu, co mówi.

4. Podczas rozgrywki w grupie obowiązuje pełna poufność. Nic z tego, co zostanie powiedziane, nie wychodzi na zewnątrz. Ta zasada sprawia, że każdy może poczuć się bezpiecznie.

5. Mów zawsze o sobie, dziel się swoim doświadczeniem i odczuciami. Nie nawiązuj do odpowiedzi innych bezpośrednio, jeśli nie zostaniesz o to poproszony. Nie dawaj rad ani nie oceniaj. Każdy głos jest równy i tak samo ważny.

6. Czasem milczenie jest właściwą odpowiedzią.

PROPOZYCJA UŻYCIA

Jak z nich korzystać?

Nie ma jednej zasady. Tę talię kart możesz stosować jako codzienną medytację i każdego dnia losować po jednej karcie. Możesz wykorzystać je z partnerem, przyjacielem lub grupą bliskich osób, by pogłębić w ten sposób Waszą relację i poznać siebie jeszcze lepiej. Możesz stosować karty intuicyjnie, w kręgach, na spotkaniach i grupach terapeutycznych. Pytań jest 78, ale one nigdy się nie skończą, jeśli pozwolisz by każdy dzień przynosił nowe odpowiedzi.

Solo

Znajdź w swoim otoczeniu miejsce wolne od zakłóceń. Takie, w którym dobrze się czujesz. Zarezerwuj wystarczającą ilość czasu, abyś nie musiał się spieszyć i nie miał na głowie żadnych czekających na Ciebie zadań czy pilnych obowiązków. Przyjmij wygodną pozycję i pozwól sobie na swobodny, głęboki oddech i osadzenie się w ciele. Poczuj bezruch, przestrzeń umysłu oraz wewnętrzną ciszę. Nie chodzi o relaks, którego wynikiem będzie ospałość. Spróbuj osiągnąć uważność i koncentrację oraz obserwuj swój stopniowo wyciszający się umysł. Taki stan sprzyja odnajdywaniu najgłębszych odpowiedzi. Zacznij, gdy będziesz gotowy.

Potasuj karty i ułóż je na stole pytaniem do dołu, a następnie wybierz kartę, która do Ciebie przemówi i będzie tematem rozważań na ten dzień. Słuchaj głosu swojej intuicji, który podpowie Ci, jaka lekcja płynie z wylosowanego pytania, i pomoże wyruszyć w podróż na poszukiwanie Twojej odpowiedzi. Jeśli poczujesz, że z jakiegoś powodu nie chcesz odpowiadać na wylosowane pytanie, możesz wylosować kolejną kartę. Warto jednak, żebyś przyjrzał się sobie, z choćby małego dystansu, i zastanowił: dlaczego akurat to pytanie budzi w Tobie takie emocje, że nie chcesz się z nim teraz skonfrontować. Pamiętaj – pytania nie przychodzą do nas bez powodu, nie ma też złych odpowiedzi, a czasem samo pytanie, na które odpowiedzią będzie milczenie, potrafi zaprowadzić nas w nieodkryte i nieznane.

PROPOZYCJA UŻYCIA

W grupie lub w parze

Zarezerwujcie sobie wspólnie wystarczającą ilość czasu i znajdźcie miejsce, w którym czujecie się dobrze i w którym będziecie mogli usiąść w taki sposób, aby widzieć siebie nawzajem. Przy większych grupach dobrze sprawdzi się duży stół lub krąg na podłodze, a przy graniu w parze po prostu usiądźcie naprzeciwko siebie.

Osoba prowadząca spotkanie może zapytać uczestników o ich intencję na rozgrywkę. Jeśli taka jest wola graczy, każdy po kolei dzieli się tym z czym obecnie przychodzi i wyraża swoją przewodnią myśl. Po takim rozpoczęciu osoba prowadząca tasuje karty i rozkłada je na stole pytaniami do dołu. Możecie też wymieszać karty na stole lub ułożyć je w okrąg czy półkole.

Rundę rozpoczyna prowadzący, losując pierwszą kartę. Może od razu przeczytać pytanie na głos lub dać sobie czas na przemyślenia. Cisza, która pojawia się po przeczytaniu pytania, jest dobrym momentem na refleksję dla pozostałych graczy, dlatego nie trzeba spieszyć się z odpowiedzią. Kiedy osoba odpowiadająca będzie gotowa, dzieli się z pozostałymi uczestnikami gry tym, co do niej przyszło. Gdy poczuje, że powiedziała już wszystko, co było dla niej ważne w tej chwili, odkłada kartę na bok. Bywa, że najlepszą odpowiedzią jest milczenie. Czasem odpowiedź przychodzi później lub w trakcie słuchania odpowiedzi innych graczy. Wtedy osoba, która wcześniej zdecydowała się milczeć, może podzielić się swoją odpowiedzią na koniec trwającej rundy. Pytania wylosowane w kolejnych turach mogą nawiązywać do poprzednich, tworząc ciekawy kierunek dla naszych myśli. Warto się temu przyjrzeć.

Po odłożeniu karty ten, kto odpowiadał robi przestrzeń na wylosowanie pytania i odpowiedź dla następnej osoby. Możecie przyjąć, że jedno pytanie dotyczy jednej osoby lub zdecydować, że jedno pytanie to jedna runda. Wtedy wszyscy odpowiadacie na to samo pytanie. Każda kolejna runda przenosi Was na głębszy poziom uważności.

O przebiegu oraz końcu gry decydujecie sami. Na zakończenie spotkania warto podzielić się w grupie swoimi przemyśleniami, opowiedzieć o tym, jak się czujecie i pozwolić sobie wspólnie podsumować cały proces.

PRZEJDŹ DO SKLEPU
Natalia Miedziak-SKONIECZNA, RADEK SKONIECZNY

Skąd wziął się pomysł?

Jesteśmy przyjaciółmi, małżeństwem, fotografką i ilustratorem zafascynowanymi duchowością i przeżywaniem życia w pełni. W 2018 roku podczas pobytu w Nowym Jorku trafiliśmy do księgarni mieszczącej się na Chelsea Market. Była pełna pięknych i designerskich książek, komiksów oraz albumów. Chodziliśmy pomiędzy regałami, czerpiąc inspiracje. Wtedy też narodziło się w nas pragnienie stworzenia kart. Przez kolejne dwa lata zbieraliśmy ważne dla nas pytania i tworzyliśmy ilustracje.

Geometria Pytań to przedłużenie tego, jak postrzegamy otaczający nas świat. Lubimy zadawać dużo pytań, kwestionujemy rzeczywistość, wyrażamy się niewerbalnie i przenosimy swoje poszukiwania na papier. Pomysł na stworzenie kart powstał z potrzeby prowadzenia odważnych, szczerych rozmów, nawiązywania bliskich relacji oraz tęsknoty za otwartością. Wspólnie uważamy, że warto aktualizować obraz siebie i cały czas na nowo wyznaczać kierunek naszej życiowej drogi.

Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czymś podzielić lub o coś nas zapytać – wyślij nam wiadomość.

   Zapisz się do newslettera

.

Strona główna

78 KART Z PYTANIAMI

Droga do samoświadomości zaczyna się tutaj.

ZAMÓW SWÓJ EGZEMPLARZ

Zmiany w naszym życiu często zaczynają się od właściwie zadanych pytań. Traktuj pytania jako narzędzie do odkrywania niezbadanych obszarów, generowania nowych rozwiązań, nauki wyciągania wniosków i zbliżania do siebie ludzi.

Geometria Pytań to narzędzie, którą wykorzystasz w codziennym życiu. Zainspiruj się, losując jedną kartę o poranku, lub podziel się pytaniem z przyjaciółmi. Wprowadź nową jakość do codziennych dialogów, zajrzyj w głąb siebie, pozwól odpowiedziom się pojawić i zobacz, dokąd Cię zaprowadzą. W zestawie znajdziesz 78 ilustrowanych kart z pytaniami, każde z nich posiada swój własny, unikatowy symbol. Pytania w talii uwrażliwiają, zmuszają do refleksji i prowokują.

podziel się z innymi
KARTY WEWNĘTRZNEJ PRZEMIANY

Otrzymujesz narzędzie

Geometria Pytań to nie tylko zestaw kart zaprojektowanych z dbałością o każdy detal, ale przede wszystkim narzędzie, które odmieni Twoją codzienność.

Karty te wniosą nowe jakości do Twojego życia. Dostarczą Ci niebanalnych rozmów przenosząc relacje na inny poziom, pozwolą lepiej poznać Twojego partnera i stworzą subtelny pretekst do zadawania najbardziej niecodziennych pytań, nauczą jak budować atmosferę pełna wzajemnej akceptacji i zrozumienia. Sprawdziliśmy to wszystko wielokrotnie na przykładzie własnym i naszych przyjaciół.

Zestaw zawiera (wydanie drugie) :

  • 78 kart z pytaniami, wydrukowanych w technice sitodruku na czarnym papierze o gramaturze 320
  • propozycje użycia i zbiór najważniejszych zasad
  • solidne, lite pudełko o wymiarach 15,2 x 9 x 4,5 cm

Karty mają wymiar 14 x 7,8 cm, są wytrzymałe i pewnie leżą w dłoni.

Szukałam odpowiedzi, a przyszły do mnie pytania. Geometria Pytań to wspaniałe narzędzie do lepszego poznania siebie, drugiego człowieka i świata. Im dłużej pracuję z kartami tym bardziej puszczam potrzebę znalezienia odpowiedzi, dając za to przestrzeń by ta sama do mnie przyszła. Wracające pytania pozwalają mi zauważać swoją zmienność i towarzyszą w procesie aktualizacji, tego co dla mnie aktualne na TERAZ.

Michalina Sobków, W Gruncie Ruchu

PRZEJDŹ DO SKLEPU

Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czymś podzielić lub o coś nas zapytać – wyślij nam wiadomość.

   Zapisz się do newslettera

.

Regulamin sklepu

Regulamin sklepu internetowego

§ 1 Postanowienia wstępne

Sklep internetowy „Geometria Pytań”, dostępny pod adresem internetowym https://geometriapytan.pl, prowadzony jest przez Radosława Skoniecznego prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą Motionverse Radosław Skonieczny, wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez ministra właściwego ds. gospodarki, NIP 9562259044, REGON 365924224

Niniejszy regulamin skierowany jest do Konsumentów i określa zasady i tryb zawierania z Konsumentem Umowy Sprzedaży na odległość za pośrednictwem Sklepu.

§ 2 Definicje

1. Konsument – osoba fizyczna zawierająca ze Sprzedawcą umowę w ramach Sklepu, której przedmiot nie jest związany bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
2. Sprzedawca – osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Motionverse Radosław Skonieczny, wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez ministra właściwego ds. gospodarki, NIP 9562259044, REGON 365924224
3. Klient – każdy podmiot dokonujący zakupów za pośrednictwem Sklepu.
4. Sklep – sklep internetowy prowadzony przez Sprzedawcę pod adresem internetowym geometriapytan.pl
5. Umowa zawarta na odległość – umowa zawarta z Klientem w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość (w ramach Sklepu), bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub większej liczby środków porozumiewania się na odległość do chwili zawarcia umowy włącznie.
6. Regulamin – niniejszy regulamin Sklepu.
7. Zamówienie – oświadczenie woli Klienta składane za pomocą Formularza Zamówienia i zmierzające bezpośrednio do zawarcia Umowy Sprzedaży Produktu lub Produktów ze Sprzedawcą.
8. Konto – konto klienta w Sklepie, są w nim gromadzone są dane podane przez Klienta oraz informacje o złożonych przez niego Zamówieniach w Sklepie.
9. Formularz rejestracji – formularz dostępny w Sklepie, umożliwiający utworzenie Konta.
10. Formularz zamówienia – interaktywny formularz dostępny w Sklepie umożliwiający złożenie Zamówienia, w szczególności poprzez dodanie Produktów do Koszyka oraz określenie warunków Umowy Sprzedaży, w tym sposobu dostawy i płatności.
11. Koszyk – element oprogramowania Sklepu, w którym widoczne są wybrane przez Klienta Produkty do zakupu, a także istnieje możliwość ustalenia i modyfikacji danych Zamówienia, w szczególności ilości produktów.
12. Produkt – dostępna w Sklepie rzecz ruchoma/usługa będąca przedmiotem Umowy Sprzedaży między Klientem a Sprzedawcą.
13. Umowa Sprzedaży – umowa sprzedaży Produktu zawierana albo zawarta między Klientem a Sprzedawcą za pośrednictwem Sklepu internetowego. Przez Umowę Sprzedaży rozumie się też – stosowanie do cech Produktu – umowę o świadczenie usług i umowę o dzieło.

§ 3 Kontakt ze Sklepem

1. Adres Sprzedawcy: ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 2/48, 01-501 Warszawa
2. Adres e-mail Sprzedawcy: karty@geometriapytan.pl
3. Klient może porozumiewać się ze Sprzedawcą za pomocą poczty tradycyjnej, lub mailowo pocztą elektroniczną, na adresy podane w niniejszym paragrafie.

§ 4 Wymagania techniczne

Do korzystania ze Sklepu internetowego jest wymagane:
1. Podłączenie do sieci Internet (o dowolnej przepustowości łącza).
2. Posiadanie przez Użytkownika jednej z przeglądarek internetowych (np. Internet Explorer, Mozilla, Chrome itp), umożliwiającej wyświetlanie na ekranie komputera dokumentów hipertekstowych (HTML),
3. Posiadanie konta pocztowego e-mail.
4. Włączona obsługa plików Cookies.

§ 5 Informacje ogólne

1. Sprzedawca w najszerszym dopuszczalnym przez prawo zakresie nie ponosi odpowiedzialności za zakłócenia w tym przerwy w funkcjonowaniu Sklepu spowodowane siłą wyższą, niedozwolonym działaniem osób trzecich lub niekompatybilnością Sklepu internetowego z infrastrukturą techniczną Klienta.
2. Przeglądanie asortymentu Sklepu nie wymaga zakładania Konta. Składanie zamówień przez Klienta na Produkty znajdujące się w asortymencie Sklepu możliwe jest albo po założeniu Konta zgodnie z postanowieniami § 6 Regulaminu albo przez podanie niezbędnych danych osobowych i adresowych umożliwiających realizację Zamówienia bez zakładania Konta.
3. Ceny podane w Sklepie są podane w polskich złotych i są cenami brutto (uwzględniają podatek VAT).

§ 6 Zakładanie Konta w Sklepie

1. Aby założyć Konto w Sklepie, należy wypełnić Formularz rejestracji. Niezbędne jest podanie następujących danych: imię, nazwisko, adres email, login, hasło.
2. Założenie Konta w Sklepie jest darmowe.
3. Logowanie się na Konto odbywa się poprzez podanie loginu i hasła ustanowionych w Formularzu rejestracji.
4. Klient ma możliwość w każdej chwili, bez podania przyczyny i bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek opłat usunąć Konto poprzez wysłanie stosownego żądania do Sprzedawcy, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej lub pisemnie na adresy podane w § 3.

§ 7 Zasady składania Zamówienia

W celu złożenia Zamówienia należy:
1. zalogować się do Sklepu (opcjonalnie);
2. wybrać Produkt będący przedmiotem Zamówienia, a następnie kliknąć przycisk „Do koszyka” (lub równoznaczny);
3. zalogować się lub skorzystać z możliwości złożenia Zamówienia bez rejestracji;
4. jeżeli wybrano możliwość złożenia Zamówienia bez rejestracji – wypełnić Formularz zamówienia poprzez wpisanie danych odbiorcy Zamówienia oraz adresu, na który ma nastąpić dostawa Produktu, wybrać rodzaj przesyłki (sposób dostarczenia Produktu), wpisać dane do faktury, jeśli są inne niż dane odbiorcy Zamówienia,
5. kliknąć przycisk “Zamawiam i płacę”/kliknąć przycisk “Zamawiam i płacę” oraz potwierdzić zamówienie, klikając w link przesłany w wiadomości e-mail,
6. wybrać jeden z dostępnych sposobów płatności i w zależności od sposobu płatności, opłacić zamówienie w określonym terminie, z zastrzeżeniem § 8 pkt 3.

§ 8 Oferowane metody dostawy oraz płatności

1. Klient może skorzystać z następujących metod dostawy lub odbioru zamówionego Produktu:
a. Poczta Polska,
b. Kurier (FedEX, DPD)
c. Paczkomaty InPost,
d. Odbiór osobisty przed uprzednim umówieniem się, dostępny pod adresem: ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 2/48, 01-501 Warszawa.
2. Klient może skorzystać z następujących metod płatności:
a. za pobraniem – płatność u listonosza / kuriera lub na poczcie przy odbiorze przesyłki (oznacza, że paczka zostanie wysłana, a zapłata będzie dokonana przy jej odbiorze u listonosza albo kuriera)
b. przedpłata na nasze konto (oznacza, że zapłata zostanie dokonana samodzielnie przez Klienta w formie tradycyjnego przelewu na nasz rachunek bankowy, a po zaksięgowaniu wpłaty paczka zostanie wysłana),
a. przedpłata w systemie T-Pay (oznacza, że zapłata zostanie dokonana online poprzez system T-Pay, a po potwierdzeniu otrzymania płatności paczka zostanie wysłana)

§ 9 Realizacja zamówienia

1. Czas realizacji zamówienia (liczony od przyjęcia do doręczenia): przeciętnie 2 – 4 dni.
2. Czas oczekiwania na realizację zamówienia może ulec zmianie. W takim przypadku Klient zostanie o tym poinformowany.
3. Aby zamówienie mogło być zrealizowane prosimy o podanie dokładnego adresu oraz numeru telefonu. Uprzejmie prosimy o dokładne sprawdzanie danych kontaktowych.

§ 10 Prawo odstąpienia od umowy

1. Konsument może w terminie 14 dni odstąpić od Umowy Sprzedaży oraz zwrócić zamówiony towar bez podania przyczyny w terminie 14 dni od dnia jego otrzymania, pod warunkiem, że produkt ten nie był używany. Należy przesłać go na nasz adres wraz z dowodem zakupu. Gwarantujemy zwrot pieniędzy w terminie 14 dni od momentu otrzymania zwrotu. Zwracający ponosi koszt przesyłki.
2. Oświadczenie można złożyć na formularzu, którego wzór został zamieszczony przez Sprzedawcę na Stronie Internetowej Sklepu pod adresem: Formularz odstąpienia

§ 11 Reklamacja

1. Umową Sprzedaży objęte są nowe Produkty.
2. Każdy Produkt kupiony w Sklepie może być reklamowany.
3. Aby złożyć reklamację, należy posiadać dowód zakupu i poinformować sklep za pośrednictwem poczty elektronicznej.
4. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od dnia jej zgłoszenia. Klient zostanie powiadomiony o wyniku reklamacji za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

§ 12 Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń

1. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez Konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tych procedur dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz pod następującymi adresami internetowymi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: http://www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php; http://www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php oraz http://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php.
2. Konsument posiada następujące przykładowe możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń:
a. Konsument uprawniony jest do zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego, o którym mowa w art. 37 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (Dz.U. z 2014 r. poz. 148 z późn. zm.), z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z Umowy zawartej ze Sprzedawcą.
b. Konsument uprawniony jest do zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej, zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (Dz.U. z 2014 r. poz. 148 z późn. zm.), z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Konsumentem a Sprzedawcą.
c. Konsument może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu między nim a Sprzedawcą, korzystając także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).

§ 13 Dane osobowe w Sklepie internetowym

1. Administratorem danych osobowych Klientów zbieranych za pośrednictwem Sklepu internetowego jest Sprzedawca.
2. Dane osobowe Klientów zbierane przez administratora za pośrednictwem Sklepu internetowego zbierane są w celu realizacji Umowy Sprzedaży, a jeżeli Klient wyrazi na to zgodę – także w celu marketingowym.
3. Odbiorcami danych osobowych Klientów Sklepu internetowego mogą być:
a. W przypadku Klienta, który korzysta w Sklepie internetowym ze sposobu dostawy przesyłką pocztową lub przesyłką kurierską, Administrator udostępnia zebrane dane osobowe Klienta wybranemu przewoźnikowi lub pośrednikowi realizującemu przesyłki na zlecenie Administratora.
b. W przypadku Klienta, który korzysta w Sklepie internetowym ze sposobu płatności elektronicznych lub kartą płatniczą Administrator udostępnia zebrane dane osobowe Klienta, wybranemu podmiotowi obsługującemu powyższe płatności w Sklepie internetowym.
4. Klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
5. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niepodanie wskazanych w Regulaminie danych osobowych niezbędnych do zawarcia Umowy Sprzedaży skutkuje brakiem możliwości zawarcia tejże umowy.

§ 14 Postanowienia końcowe

1. Umowy zawierane poprzez Sklep internetowy zawierane są w języku polskim.
2. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu z ważnych przyczyn to jest: zmiany przepisów prawa, zmiany sposobów płatności i dostaw – w zakresie, w jakim te zmiany wpływają na realizację postanowień niniejszego Regulaminu. O każdej zmianie Sprzedawca poinformuje Klienta z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem.
3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności: Kodeksu cywilnego; ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną; ustawy o prawach konsumenta, ustawy o ochronie danych osobowych.
4. Klient ma prawo skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. W tym celu może złożyć skargę za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/.


Polityka Prywatności

POLITYKA COOKIES
1. Serwis GeometriaPytan.pl nie zbiera automatycznie żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
2. Pliki cookies stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest MOTIONVERSE RADOSŁAW SKONIECZNY, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 2/48, 01-501 Warszawa, NIP 9562259044, email: karty@geometriapytan.pl
4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
• utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
• tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
• dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
• „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
• pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
• „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
• „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
• „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.