OD AUTORÓW

Jaka jest nasza intencja?

W DNA kart jest ukryta głęboka intencja. Chcemy, by pomogły Ci one otworzyć zamknięte dotąd drzwi i znaleźć nowe odpowiedzi w Twoim życiu. Nad kartami pracowaliśmy przez dwa lata, cały czas ulepszając ich formułę oraz pozwalając im dojrzeć, aby finalnie mogły przyjąć obecną postać.

Przykładamy dużą wagę do wszystkich detali. Każdą kartę zaprojektowaliśmy oddzielnie z intencją zawartą w pytaniu. Widniejący na niej geometryczny symbol nawiązuje do konkretnego pytania z talii i może przemawiać do nas w sposób, który rozumie nasza głębsza jaźń.

Naszym celem jest inspirowanie, wspieranie samorozwoju, rozbudzenie ciekawości właściwej dziecku, które pyta, oraz budowanie świadomych relacji opartych na szczerości, otwartości i uważności wobec drugiego człowieka. Niech ta gra Ci służy i przynosi rozwój. Pamiętaj ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia.

Proces właśnie się rozpoczyna.

ZAMÓW KARTY
ŚWIĘTA GEOMETRIA

Co oznaczają symbole na kartach?

Każda z 78 kart posiada swój własny, unikatowy symbol, który zaprojektowaliśmy z intencją danego pytania i który jest jego wizualnym przejawem. Wszystkie ilustracje bazują na Świętej Geometrii.

Korzenie Świętej Geometrii sięgają starożytnych czasów. Od wieków stanowiła ona pomost pomiędzy tym, co duchowe i materialne, widzialne i niewidzialne, skończone i nieskończone. Nasze ciała, otaczająca nas natura, zwierzęta, planety i galaktyki są zbudowane z wciąż powtarzających się wzorów geometrycznych. Każdy wzór zaczyna się od okręgu i to z niego rodzą się coraz bardziej skomplikowane formy. Jeśli dobrze wyostrzymy nasze zmysły, możemy dostrzec, że niektóre z wzorów Świętej Geometrii występują w otaczającym nas świecie: w konstrukcji pszczelego ula, kwiecie lilii, płatkach śniegu, muszl, czy też w budowie fal lasera oraz ruchu planet po orbicie.

Pomysł na wykorzystanie elementów Świętej Geometrii w naszych kartach pojawił się podczas spaceru i w trakcie kontemplacji otaczającej nas rzeczywistości. Poczuliśmy, że takie ilustracje będą stanowić najlepszą reprezentację pytań i nie rozproszą przy tym odbiorcy.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ

Jakie są zasady?

1. Nie ma złych odpowiedzi i każdy może odpowiadać inaczej oraz w inny sposób interpretować pytanie. Co więcej – to samo pytanie może brzmieć dla Ciebie zupełnie inaczej w różnych dniach.

2. Każdy nowy dzień przynosi nowe odpowiedzi. Nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że znasz na pamięć wszystkie pytania, to daj sobie szansę na aktualizowanie obrazu siebie i zobacz, czy naprawdę myślisz cały czas podobnie, a może coś się w Tobie zmieniło.

3. Jedyną osobą, która ma prawo głosu jest osoba, która trzyma kartę. Słuchaj jej z uważnością, empatią i poświęć pełną uwagę temu, co mówi.

4. Podczas rozgrywki w grupie obowiązuje pełna poufność. Nic z tego, co zostanie powiedziane, nie wychodzi na zewnątrz. Ta zasada sprawia, że każdy może poczuć się bezpiecznie.

5. Mów zawsze o sobie, dziel się swoim doświadczeniem i odczuciami. Nie nawiązuj do odpowiedzi innych bezpośrednio, jeśli nie zostaniesz o to poproszony. Nie dawaj rad ani nie oceniaj. Każdy głos jest równy i tak samo ważny.

6. Czasem milczenie jest właściwą odpowiedzią.

PROPOZYCJA UŻYCIA

Jak z nich korzystać?

Nie ma jednej zasady. Tę talię kart możesz stosować jako codzienną medytację i każdego dnia losować po jednej karcie. Możesz wykorzystać je z partnerem, przyjacielem lub grupą bliskich osób, by pogłębić w ten sposób Waszą relację i poznać siebie jeszcze lepiej. Możesz stosować karty intuicyjnie, w kręgach, na spotkaniach i grupach terapeutycznych. Pytań jest 78, ale one nigdy się nie skończą, jeśli pozwolisz by każdy dzień przynosił nowe odpowiedzi.

Solo

Znajdź w swoim otoczeniu miejsce wolne od zakłóceń. Takie, w którym dobrze się czujesz. Zarezerwuj wystarczającą ilość czasu, abyś nie musiał się spieszyć i nie miał na głowie żadnych czekających na Ciebie zadań czy pilnych obowiązków. Przyjmij wygodną pozycję i pozwól sobie na swobodny, głęboki oddech i osadzenie się w ciele. Poczuj bezruch, przestrzeń umysłu oraz wewnętrzną ciszę. Nie chodzi o relaks, którego wynikiem będzie ospałość. Spróbuj osiągnąć uważność i koncentrację oraz obserwuj swój stopniowo wyciszający się umysł. Taki stan sprzyja odnajdywaniu najgłębszych odpowiedzi. Zacznij, gdy będziesz gotowy.

Potasuj karty i ułóż je na stole pytaniem do dołu, a następnie wybierz kartę, która do Ciebie przemówi i będzie tematem rozważań na ten dzień. Słuchaj głosu swojej intuicji, który podpowie Ci, jaka lekcja płynie z wylosowanego pytania, i pomoże wyruszyć w podróż na poszukiwanie Twojej odpowiedzi. Jeśli poczujesz, że z jakiegoś powodu nie chcesz odpowiadać na wylosowane pytanie, możesz wylosować kolejną kartę. Warto jednak, żebyś przyjrzał się sobie, z choćby małego dystansu, i zastanowił: dlaczego akurat to pytanie budzi w Tobie takie emocje, że nie chcesz się z nim teraz skonfrontować. Pamiętaj – pytania nie przychodzą do nas bez powodu, nie ma też złych odpowiedzi, a czasem samo pytanie, na które odpowiedzią będzie milczenie, potrafi zaprowadzić nas w nieodkryte i nieznane.

PROPOZYCJA UŻYCIA

W grupie lub w parze

Zarezerwujcie sobie wspólnie wystarczającą ilość czasu i znajdźcie miejsce, w którym czujecie się dobrze i w którym będziecie mogli usiąść w taki sposób, aby widzieć siebie nawzajem. Przy większych grupach dobrze sprawdzi się duży stół lub krąg na podłodze, a przy graniu w parze po prostu usiądźcie naprzeciwko siebie.

Osoba prowadząca spotkanie może zapytać uczestników o ich intencję na rozgrywkę. Jeśli taka jest wola graczy, każdy po kolei dzieli się tym z czym obecnie przychodzi i wyraża swoją przewodnią myśl. Po takim rozpoczęciu osoba prowadząca tasuje karty i rozkłada je na stole pytaniami do dołu. Możecie też wymieszać karty na stole lub ułożyć je w okrąg czy półkole.

Rundę rozpoczyna prowadzący, losując pierwszą kartę. Może od razu przeczytać pytanie na głos lub dać sobie czas na przemyślenia. Cisza, która pojawia się po przeczytaniu pytania, jest dobrym momentem na refleksję dla pozostałych graczy, dlatego nie trzeba spieszyć się z odpowiedzią. Kiedy osoba odpowiadająca będzie gotowa, dzieli się z pozostałymi uczestnikami gry tym, co do niej przyszło. Gdy poczuje, że powiedziała już wszystko, co było dla niej ważne w tej chwili, odkłada kartę na bok. Bywa, że najlepszą odpowiedzią jest milczenie. Czasem odpowiedź przychodzi później lub w trakcie słuchania odpowiedzi innych graczy. Wtedy osoba, która wcześniej zdecydowała się milczeć, może podzielić się swoją odpowiedzią na koniec trwającej rundy. Pytania wylosowane w kolejnych turach mogą nawiązywać do poprzednich, tworząc ciekawy kierunek dla naszych myśli. Warto się temu przyjrzeć.

Po odłożeniu karty ten, kto odpowiadał robi przestrzeń na wylosowanie pytania i odpowiedź dla następnej osoby. Możecie przyjąć, że jedno pytanie dotyczy jednej osoby lub zdecydować, że jedno pytanie to jedna runda. Wtedy wszyscy odpowiadacie na to samo pytanie. Każda kolejna runda przenosi Was na głębszy poziom uważności.

O przebiegu oraz końcu gry decydujecie sami. Na zakończenie spotkania warto podzielić się w grupie swoimi przemyśleniami, opowiedzieć o tym, jak się czujecie i pozwolić sobie wspólnie podsumować cały proces.

PRZEJDŹ DO SKLEPU
Natalia Miedziak-SKONIECZNA, RADEK SKONIECZNY

Skąd wziął się pomysł?

Jesteśmy przyjaciółmi, małżeństwem, fotografką i ilustratorem zafascynowanymi duchowością i przeżywaniem życia w pełni. W 2018 roku podczas pobytu w Nowym Jorku trafiliśmy do księgarni mieszczącej się na Chelsea Market. Była pełna pięknych i designerskich książek, komiksów oraz albumów. Chodziliśmy pomiędzy regałami, czerpiąc inspiracje. Wtedy też narodziło się w nas pragnienie stworzenia kart. Przez kolejne dwa lata zbieraliśmy ważne dla nas pytania i tworzyliśmy ilustracje.

Geometria Pytań to przedłużenie tego, jak postrzegamy otaczający nas świat. Lubimy zadawać dużo pytań, kwestionujemy rzeczywistość, wyrażamy się niewerbalnie i przenosimy swoje poszukiwania na papier. Pomysł na stworzenie kart powstał z potrzeby prowadzenia odważnych, szczerych rozmów, nawiązywania bliskich relacji oraz tęsknoty za otwartością. Wspólnie uważamy, że warto aktualizować obraz siebie i cały czas na nowo wyznaczać kierunek naszej życiowej drogi.

Jeśli masz jakieś pytania, chciałbyś się czymś podzielić lub o coś nas zapytać – wyślij nam wiadomość.

   Zapisz się do newslettera

.